Ceļojumi ar bērniem

DISNEJLENDA (Disneyland Paris) – FRANCIJA

Eiropas populārākais bērnu atrakciju parks, kam blakus nesen atvēries Walt Disney Studio parks. Uz Disnejlendu, kas atrodas apmēram stundas attālumā no Parīzes centra, iet ērta tiešo autobusu un vilcienu satiksme gan no Parīzes centra (RER A4, 35 min), gan visām lidostām, un ātrvilciens no Šarla de Gola lidostas Terminal 2 līdz Disnejlendas stacijai – Marne-La Vallee, 12 min.

Fast Pass – pie vairākām populārākajām atrakcijām pieejami Fast Pass automāti. Šis pakalpojums ir bez maksas un paredzēts, lai izvairītos no laika pavadīšanas rindā – ievadi savas parka ieejas biļetes svītrkodu automātā un saņem biļeti ieejai bez rindas noteiktā laikā (pusstundas intervālā).

Ja vēlies palikt Disnejlendā vairākas dienas, ko mēs noteikti rekomendētu, tad vari pasūtīt viesnīcu kopā ar ieejas biļetēm abos parkos: klasiskajā Disneyland Resort vai ekonomiskākos Disney’s Sequoia Lodge, Disney’s Santa Fe, Disney’s Cheyenne, Disney’s Hotel New York, Disney’s Newport Bay Club, Disney’s Davy Crockett Ranch. Otra alternatīva ir palikt bērnu tematiskajās viesnīcās, kas atrodas pāris kilometru attālumā no Disnejlendas: Dream Castle Hotel, Magic Circus Hotel vai Marriott Village villās (līdz pat 8 personām), un parku biļetes pirkt atsevišķi.

Netālu no Disnejlendas atroda Sealife akvārijs, kas noteikti ir apmeklējuma vērts.

LEGOLAND – DĀNIJA

No vairāk kā 45 milijoniem LEGO klucīšu būvētā LEGOZEME ir izklaides parks ģimenēm ar bērniem. Tā atrodas Billundā, 255 km attālumā no Kopenhāgenas. LEGOZEMĒ ir vairāk kā 50 izklaides iespēju – gan uz zemes, gan uz ūdens, gan gaisā – atrakciju parks, cirks, bērnu teātris, “pasaule miniatūrā”, DUPLOZEME mazajiem bērniem, LEGO MINDSTORMS centrs (modernas tehnoloģijas kopā ar LEGO konstrukcijām), muzejs (leļļu, rotaļlietu kolekcijas), u.c.

LOTES ZEME – IGAUNIJA

Lotes zemē ir ļoti lustīgi. Te ir vairāk nekā 100 atrakciju, izgudrošanas mašīnu un rotaļlietu. Šeit piedzīvojumu parkā var doties dažādos piedzīvojumos, meklēt izeju no labirinta, planetārijā iepazīties ar visumu, atklāt aizraujošus mūzikas instrumentus un muzicēt kopā ar kaķu māti Paulu, sportot kopā ar kaķu tēti Mati, šķūnī kaut ko uzmeistarot kopā ar Oskaru – Lotes tēti, paspēlēt jautras

spēles kopā ar Loti, Bruno un Albertu, un klausīties vecā ceļotāja Klausa stāstus par viņa tālajiem ceļojumiem.

Papildus visam tam, šeit var vienkārši palaiskoties pludmales smiltīs un paplunčāties jūrā.

Gadījumā, ja, baudot dažādās atrakcijas, sāks kurkstēt tukšais vēders, Lotes zemē atradīsiet kaut ko ikvienai gaumei un naudas makam. Šeit var nobaudīt gan ātrāku un vieglāku, gan arī sātīgāku ēdienu. Par jauki pavadīto vasaras dienu atgādinās iegādātie jaukie suvenīri. Taču, ja brīnumainā kārtā, sāktu līt lietus, tad Lotes zemes dažādās mājās tomēr varēs jauki spēlēties un apbrīnot izgudrotāju mašīnas.

DRUSKININKAI akvaparks – LIETUVA

Jaunums – atkal paplašināts Druskininku lielais akvaparks. To droši vien vairāk novērtēsiet jūs – pieaugušie, jo parka SPA daļas daudzās saunas tagad piedāvā arī bezmaksas procedūras. Saunu un SPA daļa ir nošķirta no kopējās atrakciju daļas (arī tajā ir vairākas saunas) – tas dod iespēju labi atpūsties arī tad, ja grupā ir gan skolēni, gan pieaugušie.

Arī parka atrakciju puse Baltijā ir nepārpārspēta. Parks diemžēl ir tālu, pie poļu / baltkrievu robežas, tāpēc iederas divu dienu speciālā braucienā, vai trīs dienu programmā.

Otrs iespaidīgākais Baltijas akvaparks ir Vichy akvaparks Viļņā, kas labi iederas Viļņas divu dienu ceļojumā (piemērots visiem vecumiem, un pieaugušie pavadītāji novērtēs nošķirto saunu zonu), mūsu Līvu akvaparku kā pieticīgāku izmēros liekam trešajā vietā.

AHHAA zinātnes centrs – IGAUNIJA

AHHAA ir zinātnes centrs, kura galvenais uzdevums ir iepazīstināt zinātni plašam cilvēku lokam. Šobrīd mūsu AHHAA pasākumus ir apmeklējuši vairāk nekā 2 miljoni cilvēku visās vecuma grupās. Galvenā metode ir “rokas-klāt” izstādes, bet ir iespējams darboties arī planetārijā, darbnīcās un zinātnes tēatrī. Skolām tiek piedāvātas arī dažādas mācību programmas. AHHAA gaida apmeklētājus visos vecumos, lai šeit pavadītu saturīgu un piedzīvojumu pilnu dienu.

Zinātnes centra AHHAA Tartu ēkā ir iespējams uzrīkot atmiņā paliekošas dzimšanas dienas svinības!

BĒRNU IZCEĻOŠANA NO VALSTS

Bērnam, šķērso valsts iekšējo robežu (Latvijas Republikas robeža ar mūsu kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju, kā arī lidojumi un braucieni uz Šengenas līguma dalībvalstīm – Čehiju, Maltu, Ungāriju, Poliju, Slovēniju, Slovākiju, Austriju, Beļģiju, Dāniju, Franciju, Grieķiju, Itāliju, Islandi, Luksemburgu, Nīderlandi, Norvēģiju, Portugāli, Somiju, Spāniju, Šveici, Vāciju un Zviedriju), ir nepieciešams vienīgi ceļošanai derīgs dokuments (nav beidzies derīguma termiņš) – PASE.

Savukārt, ceļojot uz Turciju, Tunisiju, Horvātiju, Ēģipti un citām ne Šengenas zonas valstīm, kā arī Īriju un Lielbritāniju papildus PASEI vēl būs jāuzrāda:

Ja bērns, kurš ir Latvijas piederīgais, izceļo no valsts patstāvīgi, uzrāda vismaz viena vecāka vai aizbildņa notariāli apliecinātu piekrišanu bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts. Ja bērna vecāks, kurš ir tiesīgs dot piekrišanu bērna izceļošanai no valsts, nav sasniedzams vai atsakās dot piekrišanu, bērns var izceļot no valsts patstāvīgi, uzrādot bāriņtiesas lēmumu par atļauju bērnam patstāvīgi izceļot no valsts;

Ja bērns, kurš ir Latvijas valsts piederīgais, izceļo no valsts pilnvarotas personas pavadībā, uzrāda vismaz viena vecāka vai aizbildņa notariāli apliecinātu pilnvaru bērna izceļošanai no valsts šīs pilnvarotās personas pavadībā;

Ja bērns izceļojo no valsts vecāka pavadībā, papildus derīgai bērna pasei, līdzi jābūt:

tā vecāka ceļošanas dokumentam ar ierakstu par radniecību ar šo bērnu, kurš pavada bērnu;

bērna dzimšanas apliecībai vai tās notariāli apliecinātai kopijai, ja bērnu pavadošā vecāka ceļošanas dokumentā nav ieraksta par radniecību ar šo bērnu.